Szegedi Egyetemi Könyvtár (18)
Az 1970-es évek közepén a József Attila Tudomány Egyetemen Kalmár László matematika professzor elérte, hogy átvigyék a hálózatot a könyvtárba a Kibernetikai Laboratóriumból. Az SZTE Klebelsberg Könyvtár és Levéltár-ban Maderné Kiss Márta lett a hálózat első felelőse, aki a doktoriját is e témából írta. (Katalógusok a JATE Központi Könyvtárában). A másik felelős Makay Árpád, aki később a Kibernetikai Laboratórium vezetője is volt. Ráéreztek, hogy az Amerikában éppen kifejlesztett, de még nem elterjedt MARC-rekordformátum alkalmas lesz az egyetemi könyvtárban is. Így 1977-től az egész könyvtári katalógus ebben a rendszerben volt. A beszerzett könyvek rekordjainak nagyszámítógépen való rögzítése előbb R-40-es, majd R-55-ös gépen történt meg.
A könyvtárat később Mader Béla vezette.
| Year | 18 |
| Display_Date | 1977 |
| Media_Credit | Forrás: ITF |
| Media_Caption | Makay Árpád |
| Group | Könyvtárak |
| Background | #1e73be |
| Timeline_name | A könyvtárak számítógépesítése |