Orvos-Biológiai Szakosztály (13)

1973-ban, a Neumann János Számítógép-tudományi Egyesület keretein belül megalakult az Orvos-biológiai Szakosztály (NJSZT OBSZ) mint az ország első társadalmi szerveződése, amely az orvostudományok és a biológia területén felhasználható informatikával foglalkozott. E szervezet volt a következő 10 évben az egészségügyi informatika szervező ereje, a Neumann Kollokviumok szervezője. Első elnöke Szelezsán János, majd több éven át Madarász István volt.
1973 körül a MATE (Méréstudományi és Automatizálási Egyesület) is alakított Orvostechnikai Szakosztályt, amely az egészségügyben használható elektronikus eszközök kérdéseivel foglalkozott. Elnöke Richter Nándor volt.

Year 13
Display_Date 1973-2022
Group Háttér
Background #226805
Timeline_name Arcképek