Neumann Kollokviumok (6)

Kalmár László vezetésével 1970-ben megalakult a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság Csongrád megyei szervezete, amelynek első tudományos rendezvénye a “Számítástechnikai és kibernetikai módszerek alkalmazása az orvostudományban és biológiában” c. szegedi kollokvium volt, amelyet utóbb „Neumann Kollokviumoknak” neveztek. A Kollokviumok fő rendezője az NJSZT 1973-ban megalakult Orvos-biológiai Szakosztály volt. Ez a konferencia sorozat adta sokáig az új szakma fejlődésének gerincét. A sorozat 1998-ban megújult.

Year 6
Display_Date 1970-2022
Group Háttér
Background #971428
Timeline_name Arcképek