Nagy Ferenc (11)
Nagy Ferenc a Szegedi Belgyógyászati Klinikán dolgozott adjunktusként, docensként, majd ott lett egyetemi tanár. Időközben főorvos volt a Városi kórházban, majd főmunkatárs az Orvosi Informatikai Intézetben is. Irányítása mellett készült el 1977-ben a GIN-S klinikai információrendszer, amely az első egyik olyan kísérlet volt, ahol a számítástechnikát, a számítógép tudományt nem csak adatfeldolgozásra, adatelemzésre használták, hanem megkísérelték a gyógyító ellátás folyamatainak algoritmizálására, követésére is alkalmazni. A rendszer fejlesztői olyan működő modellt készítettek el, amelynek segítségével nyolc „betegágyat”, vagyis nyolc beteget tudtak követni egy virtuális, 8 ágyas osztályon.
| Year | 11 |
| Display_Date | 1947(?)- |
| Group | Orvos |
| Background | #190775 |
| Timeline_name | Arcképek |