Madarász István (13)

Madarász István a POTE Élettani Intézetében kezdett dolgozni Lissák Kálmán neurofiziológus vezetése alatt. 1958-ban a SZOTE Élettani Intézetébe került, Obál Ferenc mellé. Itt a nyaki nyirokerek lekötésének, a nyirokcsomók blokádjának hatását tanulmányozta az agy működésére, valamint az idegrendszeri ingerületi és gátlási folyamatokat kutatta. Később Magyarországon elsők között alkalmazta a látó- és hallókérgi kiváltott potenciálok módszerét az érzékszervi működések vizsgálatában. 1972-től a József Attila Tudományegyetem Kalmár László által vezetett Kibernetikai Laboratóriumában dolgozott. Itt kezdeményezője volt a számítástechnikai és kibernetikai módszerek alkalmazásának az orvostudományban és a biológiában.  Az NJSZT Orvos-biológiai Szakosztályának alapító elnöke, majd elnökségi tagja, a Neumann Kollokviumok aktív szervezője, szerkesztője volt.

Year 13
Month 3
Display_Date 1926-
Group Orvos
Background #190775
Timeline_name Arcképek