Korai stádium (1)
Az egészségügyi (korábban orvosi) informatika bemutatását az 1950-es évektől napjainkig (2022) négy fázisra bontottuk. A „korai stádium”, amely nagyjából 1973-ig tartott a bio-statisztika „számítógépesítésével”, jelfeldolgozással, kibernetikai kísérletekkel, élettani modellezéssel, szimulációkkal és különböző számítógépes kísérletekkel foglalkozott. Magyarországon jellemzően az orvostudományi egyetemek kutatóit vonzotta e terület, mégis e vizsgálatok egyik meghatározó motorja a Szegedi Tudományegyetem matematika professzora, Kalmár László volt.
| Year | 1 |
| Month | 1 |
| Display_Date | 1950-1973 |
| Group | Háttér |
| Background | #971428 |
| Timeline_name | Arcképek |