Korai stádium (1)

Az egészségügyi (korábban orvosi) informatika bemutatását az 1950-es évektől napjainkig (2022) négy fázisra bontottuk. A „korai stádium”, amely nagyjából 1973-ig tartott  a bio-statisztika „számítógépesítésével”, jelfeldolgozással, kibernetikai kísérletekkel, élettani modellezéssel, szimulációkkal és különböző számítógépes kísérletekkel foglalkozott. Magyarországon jellemzően az orvostudományi egyetemek kutatóit vonzotta e terület, mégis e vizsgálatok egyik meghatározó motorja a Szegedi Tudományegyetem matematika professzora, Kalmár László volt.

Year 1
Month 1
Display_Date 1950-1973
Group Háttér
Background #971428
Timeline_name Arcképek