Könyvtári és Informatikai Kamara (28)

A Kecskeméti könyvtárban már az 1980-as évek végén működött az X25 rendszer, és a 90-es évek elején átadott új könyvtárban ISDN vonal csomagkapcsolt rendszer is kiépítésre került. 1996-tól megvalósult egyedi adattáraik digitális formájú kialakítása, így a Kodály Zoltán és a Katona József tudástár. A szolgáltatások jelentős része 1996-ban indult el, az új könyvtár átadásával. A Könyvtár igazgatója Ramháb Mária volt. Itt alapították meg a megyei könyvtárigazgatók 1990-ben a Könyvtári és Informatikai Kamarát. A Zalamegyei Könyvtár igazgatóhelyettese, Baranyai György volt a kezdeményezője a standardizált könyvtári rendszerek bevezetésének, és ő volt a Könyvtárpártoló Alapítvány titkára.

Year 28
Display_Date 1990
Media_Credit

Forrás: Könyvtárvilág és Zalamédia

Media_Caption

Ramháb Mária és Baranyai György

Group Könyvtárak
Background #17b742
Timeline_name A könyvtárak számítógépesítése