Kanyár Béla (18)

Kanyár Béla az ELTE fizika szakán végzett, majd a Gamma Művek Izotóp Laboratóriumában dolgozott. 1964-1971 között a SOTE Orvos Fizikai Intézetének munkatársa, ahol a kísérleti munka mellett számítástechnikai alkalmazásokkal támogatta az orvostudományt. A megalakuló SOTE Számítástechnikai Csoport első munkatársa és az egyetem számítóközpontjában dolgozott 1982-ig. 1970-1982 között részt vett az Számítógépes Országos Besugárzástervezési Hálózat létrehozásában és üzemeltetésében. Ez nagy minőségi ugrást jelentett a hazai betegek sugárterápiájában, amely a gyógyulási arány, a túlélés és az életminőség jelentős javulásával járt. Az NJSZT Orvos-biológiai Szakosztályának vezetőségi tagja, egyben titkára volt  volt az 1970-80-as években.

Year 18
Display_Date 1940-2015
Group Fizikus
Background #190775
Timeline_name Arcképek