IIF – Információs Infrastruktúra Program (24)
A Vámos Tibor (jobbra) és Sebestyén János (balra) kezdeményezésére létrejött Információs Infrastruktúra Fejlesztési Program (IIF) célja egy elosztott számítógéphálózat létrehozása volt, a megfelelő szolgáltatásokkal. A Program 1,1 milliárd forint támogatással indult. Vezetője Bakonyi Péter lett. A program első lépése egy X.25 kapcsolóközpont kifejlesztése volt, a Telefongyár által sorozatban gyártott TPS-1 gépen. Így jött létre az akadémiai és egyetemi kutatóintézetek gerinchálózata, a HBONE. A HBONE szolgálta ki a hazai felsőoktatást, közoktatást, kutatás-fejlesztést, könyvtárakat és közgyűjteményeket, valamint számos egyéb közintézményt. A program eredményeit az 1992 óta évente megrendezett NETWORKSHOP konferenciákon vitatták meg.
| Year | 24 |
| Display_Date | 1986-90 |
| Media_Credit | Forrás: ITF Sebestyén, ITF Vámos |
| Media_Caption | Sebestyén János és Vámos Tibor |
| Group | Eszközök |
| Background | #ce6108 |
| Timeline_name | A könyvtárak számítógépesítése |