Felsőoktatás az egészségügyi informatikában (42)
Interdiszciplínáris területként több évtizedes története van annak, ahogy az orvosi informatika külön képzettséggé vált, helyet kapott az egyetemi graduális és posztgraduális képzésben. Így indult el például az orvos-biológiai mérnökképzés a BME-n. A felsőoktatás nyílása mellett megszaporodtak az új diszciplína társadalmi szervezetei, ill. önálló publikálási lehetőségei. A megújult egyetemek (Veszprém, Szeged) gondoskodnak a mindig megújuló tartalmú Neumann Kollokviumok megrendezéséről.
| Year | 42 |
| Display_Date | 1995-2005 |
| Group | Háttér |
| Background | #971428 |
| Timeline_name | Arcképek |