Benyó Zoltán (43)

Benyó Zoltán villamosmérnök. A  Frigyes Andor professzor vezetésével létrehozott Folyamatszabályozási tanszék egyik alapító tagja volt.  2012-ben az Irányítástechnika és Informatika Tanszék egyetemi tanáraként vonult nyugdíjba. Pályafutásának meghatározó kezdeti eseménye volt, amikor Csáki Frigyestől, akkori tanszékvezetőjétől azt a megbízást kapta, hogy Szentágothai Jánost saját kérésére ismertessék meg a szabályozástechnika legfontosabb fogalmaival és eredményeivel, mivel Szentágothai abban bízott, hogy ezeket a saját kutatásaiban is felhasználhatja (fel is használta!). Ez volt a BME és a Semmelweis Orvostudományi Egyetem együttműködésének egyik első lépése. A fokozatosan bővülő együttműködés időközben mind a tudományos kutatásban, mint pedig az egyetemi képzésben példa értékűen sikeressé vált, és 1995-ben elvezetett a közös orvos-biológiai mérnökképzés megindításához a BME-n.

Year 43
Display_Date 1937-2020
Group Mérnök
Background #190775
Timeline_name Arcképek