ÁSZSZ (1976)

A Gazdasági Bizottság összevonta több, az államigazgatás területén működő és számítógépet használó intézmény devizakeretét, és megbízta a KSH-t, hogy ennek felhasználásával hozza létre az Államigazgatási Számítógépes Szolgálat (ÁSZSZ) szervezetét és számítóközpontját. Az új  intézmény létrehozását az tette lehetővé és szükségessé, hogy a számítógépek kapacitása annyira megnőtt, hogy elérhetővé vált rajtuk nagy, országos nyilvántartások létrehozását. A szűkös anyagi lehetőségek miatt célszerűnek látszott ezt koncentrált bérszámítóközpontként megvalósítani. Az ÁSZSZ első igazgatója Szelezsán János volt.

Year 1976
Month 1
Day 2
Display_Date 1976
Media_Caption

Az ÁSZSZ Andor utcai székháza

Group Adatfeldolgozás
Background #000289
Timeline_name KSH birodalom