Állami programok (22)
A Kormány 1971-ben fogadta el a Számítástechnikai Központi Fejlesztési Programot (SZKFP). Ennek keretében a KSH felügyelete mellett a minisztériumok ágazati Számítástechnikai Alkalmazási Bizottságokat hoztak létre, az egészségügyben a SZAB elnöke Hutás Imre miniszterhelyettes lett. Az egészségügyi számítástechnikai programot, e korszerű technika alkalmazását már korábban megkezdett öt intézményre – ESZTIK, Szekszárd Megyei Kórház, Szegedi Orvostudományi Egyetem, Semmelweis Egyetem és Korányi és Pulmonológiai Intézet – alapozva dolgozta ki a SZAB. A nagy egészségügyi nyilvántartások bázisa az ÁSZSZ számítógépe lett.
| Year | 22 |
| Display_Date | 1973-1990 |
| Media_Credit | MTVA Fotó / Róka László |
| Media_Caption | Egészségügyi Minisztérium |
| Group | Háttér |
| Background | #971428 |
| Timeline_name | Arcképek |