Állami programok (22)

A Kormány 1971-ben fogadta el a Számítástechnikai Központi Fejlesztési Programot (SZKFP). Ennek keretében a KSH felügyelete mellett a minisztériumok ágazati Számítástechnikai Alkalmazási Bizottságokat hoztak létre, az egészségügyben a SZAB elnöke Hutás Imre miniszterhelyettes lett. Az egészségügyi számítástechnikai programot, e korszerű technika alkalmazását már korábban megkezdett öt intézményre – ESZTIK, Szekszárd Megyei Kórház, Szegedi Orvostudományi Egyetem, Semmelweis Egyetem és Korányi és Pulmonológiai Intézet – alapozva dolgozta ki a SZAB. A nagy  egészségügyi nyilvántartások bázisa az ÁSZSZ számítógépe lett.

Year 22
Display_Date 1973-1990
Media_Credit

MTVA Fotó / Róka László

Media_Caption

Egészségügyi Minisztérium

Group Háttér
Background #971428
Timeline_name Arcképek