Integrált hálozat a könyvtárakban (38)
Virágos Márta, a Debreceni Orvostudományi Egyetem igazgatója nevéhez fűződik az Egyetemi és Nemzeti Könyvtár egységes integrált hálózatának kiépítése, az egyetem Publikációs Adatbázisának és Elektronikus Archívumának kifejlesztése. Kezdeményezésére és elnökletével alakult meg a magyarországi felsőoktatási intézmények nyílt hozzáférésű repozitóriumának szövetsége, a HUNOR (HUNgarian Open Repositories). Több magyar városi könyvtárban is ekkor indult el a számítógépesítés, pl. Százhalombattán Szalai Gáborné igazgató vezetésével.
| Year | 38 |
| Display_Date | 1995 |
| Media_Credit | |
| Media_Caption | Virágos Márta és Szalai Gáborné |
| Group | Szolgáltatások |
| Background | #17b742 |
| Timeline_name | A könyvtárak számítógépesítése |