A Siemens több mint 130 éve, az első budapesti villamosvonal
1887-ben történt elindítása óta része a hazai mindennapoknak. Tevékeny szerepet vállal a nagyvárosi infrastruktúra és közösségi közlekedés fejlesztésében, az energiatermelést biztosító villamos erőművekben, az épületek energiahatékonyságban, a kórházak diagnosztikai eszközeiben, és az autógyárak tervező szoftverekben.
A cég hazai múltja történelmi léptékkel nézve is jelentős: a magyarországi cégalapításra az első budapesti villamosvonal kiépítése teremtett alkalmat, majd a vállalat már az második világháború előtt az ország egyik legnagyobb magyarországi foglalkoztatójává vált.
A rendszerváltás után a vállalat fontos szerepet töltött be a legfejlettebb technológiák hazai elterjesztésében, a működő tőkeberuházások bevonzásában, ma pedig a duális szakképzés úttörője, és aktív K+F tevékenységével is hozzájárul az ország gazdasági és társadalmi fejlődéséhez.
- Dale A. Martin, elnök-vezérigazgató
- Károlyi Zsolt, gazdasági igazgató
- Jeránek Tamás, az igazgatóság tagja
Létrehozva: 2021.03.28. 19:21
Utolsó módosítás: 2025.09.30. 14:05