Gita konferencia 2022
XVII. Gita Műszaki Térinformatikai konferencia.
A gita Műszaki Térinformatika Egyesület 30 éves története során a térinformatika és adatkezelés technológiája sokat változott, a modernizáció, digitalizáció, a klímavédelmi szempontok erősödése, az energia árak változása mind mind közvetlen hatással van iparágunkra. A 2021-es évben, sajnos a korábbi évhez hasonlóan a világot sújtó járvány határozta meg a mindennapjainkat, emellett az energia és közműszektort érő kihívások, a fenntartható és környezetbarát technológiák iránti fokozódó társadalmi igény, az egyszerre jelentkező decentralizációs és centralizációs irányok is folyamatosan átírják a terveinket. Változó világunkban, tudásunk naprakészen tartása, az informális kapcsolatok jelentősége megnő, ezért konferenciánk megtartásával lehetőség kívánunk biztosítani kollégáinknak, partnereinknek a megújulásra.
Konferenciánk tervezett témái:
• BIM és térinformatika,
• digitális képfeldolgozás,
• mesterséges intelligencia alkalmazások,
• üzleti-, bigdata elemzések,
• elektronikus, automatizált ügyfélszolgálati megoldások,
• államigazgatási adatszolgáltatási rendszer fejlesztési, egyszerűsítési kihívások,
• és korszerű technológiai megoldások alkalmazása a közműszolgáltatóknál, önkormányzatoknál és az államigazgatásban.
Workshop:
Június 9-10-én Esztergomban a digitális képfeldolgozással foglalkoztak. Az alapvető képfeldolgozási műveletek mellett kitekintettek a mesterséges intelligencia által nyújtotta lehetőségek irányába is. Valamennyi felvetett feladat mellé szabad programkönyvtárak alkalmazásával (pl. OpenCV, Scikit-learn) Python mintapéldákat is bemutattak.
- gita Műszaki Térinformatikai Egyesület
- Csemez Gábor, Prajczer Tamás GeoX Kft. (500.000 helyszín a címeken túl); Baranyi Péter Arkance Systems HU Kft. (Infrastruktúra BIM 7D + twiGIS BIM4GIS = TÉR-INFORMATIKA 4.0); Dr. Siki Zoltán BME Építőmérnöki Kar (Digitális képfeldolgozás workshop); Dr. Tomor Tamás Envirosense Hungary Kft. (Digitális téradatokkal és térképekkel az önkormányzatok, közműszolgáltatók és államigazgatás szolgálatában); Elek István ELTE Informatikai Kar (Egy quatum-computing-safe titkosítási módszer); Érsek Akos GPSCOM Kft (Körszerű térinformatikai adatgyűjtő eszközök és technológiák); Gábor Pusztai Budapest Közút Zrt. (A Budapesti Térinformatikai Portál KAPU rendszerbe történő integrálása); Gruhala Péter Geometria Kft. (Térbeli információk hasznosulása a tudásmenedzsmentben); Hargitai Péter GeoAdat Kft (Villamos tartószerkezeten rögzített gyengeáramú hálózat felmérése és kiértékelése korszerű technológiai megoldások alkalmazásával); Pálinkás Márk Arkance Systems HU Kft. (Térinformatikával támogatott településtervezés AutoCAD Map3D-ben E-TÉR specifikusan); Prajczer Tamás GeoX Kft. (Hogyan támogatják a térbeli adatok a gépi tanulást) ? - Előadók
Galériánkban: Kulcspont párok keresése különböző nézőpontokból készült fényképeken. Ez egy szükséges közbenső lépése a pontfelhő képekből előállításának.