Forgács András
1979-től az Irodagépipari és Finommechanikai Vállalatnál termelésirányítással foglalkozott, majd a Beloiannisz Híradástechnikai Gyár (BHG) termelésirányítási rendszerének tervezésében vett részt R20 számítógépre.
1983-tól követve a BHG Számítástechnikai főosztályvezetőjét, és – vele végig járva az új cégtörvény összes szervezeti formáját – belépett az akkor alapított Dataplan Számítástechnikai Kisszövetkezetbe (később Rt.). 12 éven át mint a cég kereskedelmi és szervezési igazgatója vett részt a cég vezetésében (R10, R11 számítógépek továbbfejlesztése, szervízelése; VIDEOTON gépek kiszolgálása; saját tervezésű titkársági rendszerek Z80 számítógépre; meteorológia műholdvevő, mérésadatgyűjtő rendszer, iparvállalati vállalatirányítási rendszerek fejlesztése; később PC-k értékesítése, szervizelése). Az 1990-es években a Dataplan a nagy magyar informatikai magáncégek közé emelkedett.
1995-től a KFKI Számítástechnikai Rt. kötelékébe tartozó KFKI ISYS cég ERP (Enterprise Resource Planning) üzletágát irányította (vezetésével közel 40 iparvállalatnál vezettek be teljekörű vállalatirányítási informatikai rendszert).
2002-től az Informatikai és Hírközlési Minisztérium (IHM) külsős tanácsadójaként a kisposta-Teleház integráción dolgozott. 2004-től a Magyar Államvasutak Zrt. (MÁV) 100 fős Informatika Alkalmazásfejlesztési divíziójának igazgatója volt (több mint száz alkalmazás fejlesztése, üzemeltetése a MÁV üzletágainál).
2008-tól szabadúszóként vett részt többek közt a Magyar Közút Zrt. tervezett átszervezésébe, mint a BPR (Business Process Reengineering) projekt vezetője. 2010-ig számos egyéb fejlesztési projektben dolgozott, mint tanácsadó vagy projektvezető (pl. az ESS (European Spallation Source) multi-diszciplináris kutató létesítmény keretében Debrecenbe tervezett neutron gyorsító beruházási projekt pályázati előkészítésében).
2010-től a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő projektcégében az Országleltár projekt egyik projektvezetője volt. 2014-től a Magyar Nemzeti Bank (MNB) IT tanácsadójaként vesz részt a bank informatikai stratégiájának és fejlesztéseinek kidolgozásában.
Bögel György társszerzővel írt könyve 2004-ben jelent meg: Informatikai beruházás – üzleti megtérülés (Műszaki Könyvkiadó, Budapest).
- A magyar elektronikaipar bölcsője címmel 2014-2022 közt cikkei jelentek meg az Egyesült Izzó történetéről az Újpesti Helytörténeti Értesítőben.
- Az embermentéstől a Wallenberg Bizottságig címmel könyvet írt (Koloroptika kiadás, 2019).
Létrehozva: 2024.01.04. 22:25
Utolsó módosítás: 2024.01.11. 10:24